Concursuri de pescuit la Crap – sezonul 2012

Concursuri pescuit crap 2012

Concursuri de pescuit la Crap – Sezon competitional 2012

Concursuri crap – Martie 2012
29 martie-1 Aprilie Moara Vlasiei 2 -Cupa Primaverii
Castigatori:
I. Iulian Petre, Ciprian Domnica, Mircea Neacsu – 402.15 kg,
72 ore, cantitate totala capturata 27 echipe: 6.730,45 KG

29 Martie-01 Aprilie Greaca – Cupa APS la crap, ed. VIII-a2012
Castigatori:
Sect A: Pate Florin – 316.16 kg,
Sect B: Vali Bosman- 173.52 Kg
72 ore, cantitate totala capturata 16 Echipe: 1.948,22 Kg

30 Martie-01 Aprilie Sulimanu -Cupa Sulimanu
Castigatori:
Sect A: Dobrota Remus, Ghilase Laurentiu- 158.76 Kg
Sect B: Cosmin Ronta, C Ghita, Serban Emilian-134.12 Kg
48 ore, cantitate totala capturata-27 echipe: 1315.04 Kg

Concursuri crap – Aprilie 2012
04-08 Aprilie Greaca- Cercani -Cupa Primaverii
Castigatori:
I. Iulian Petre, Ciprian Domnica, Mircea Neacsu – 534.80 Kg
II. Mihai Valca, Cristi Ctin, Ionut Ion – 353.41 Kg
III. Ghita Adrian, Cazacu Bogdan, Postelnicu Alexandru – 336.29 Kg
96 ore, cantitate totala capturata -16 echipe: 3090 Kg

04-08 Aprilie Magura 9 -Cupa Magura 9 – AMANAT

05-08 Aprilie Tancabesti -Cupa Meetcarp
Castigatori:
Sect A- Cristi Ciobeica, Denis Paffoni, Costel Beceru – 50.8 KG
Sect B- Andrei Gavanescu, Bogdan Dragan, Mihai Pripon -31.99 KG
Sect C- Dragos Sinca, Costin Enuta, Sorin Ionescu -12.37 KG

09-12 Aprilie Moara Vlasiei 2 -Senior Cup – in desfasurare
17-20 Aprilie Tancabesti -Trofeul Tancabesti
20-22 Aprilie   Sisterea – Bihor -Xtremecarp
20-22 Aprilie Lates -Individual Lates
20-22 Aprilie  Green Lake  -Cupa Pescarilor Sportivi
20-22 Aprilie  Balta Lazar – Alexandria -Cupa Universul Pescarului
23-27 Aprilie Tancabesti -SBS Cup
27-29 Aprilie Solacolu -Party Cup Solacolu
30 Aprilie-4 Mai Tancabesti -Crapmania

Concursuri crap – Mai 2012
03-06 Mai   Lacul Miersig BH -Cupa Primaverii CS Crap Arad
06-09 Mai Tancabesti -Somnmania
04-06 Mai Sulimanu -Cupa memoriala „Gabi Neamtu”
04-06 Mai Sacel – jud Sibiu  -Cupa Lucky partner – All 4 Carp
07 -10 Mai A. Vlaicu -Open Vlaicu
07-11 Mai Doripesco -Kkarp
11-13 Mai Cetariu -Cupa Pescarului Singuratic
14-17 Mai Floarea Popestiului -Cupa Bucuresti la Crap
17-20 Mai Corbu -Cupa Rig Service
18-20 Mai Lacul Suica  -Concurs Suica
20-23 Mai Sarulesti -Concurs Sarulesti APCR
21 -24 Mai Tancabesti -Cupa Seniorilor
25-27 Mai Solacolu -Senzor Solacolu Cup
25-27 Mai   Doripesco -Cupa Energy Carp Brasov
30 Mai – 01 Iunie Doripesco -Cupa Rezistentei
30 Mai – 03 Iunie Greaca- Cercani -Top Five
31 Mai – 3 Iunie Corbu -Cupa Nationala
31 Mai – 3 Iunie Cetariu -Transilvania Cup
31 Mai – 3 Iunie Lates -Best Five

Concursuri crap – Iunie 2012
05 – 10 Iunie Periprava -Bait Wars
07 – 10 Iunie A. Vlaicu -Cupa ” Free Carp”
14-17 Iunie Corbu -Prima etapa a Campionatului National
14-17 Iunie Lates -Cupa Prieteni Pescari la Crap
18-22 Iunie Doripesco -Cupa Gabi Viteza
21–24 Iunie Sarulesti -Concurs Sarulesti APCR
27 Iunie-1 Iulie Cetariu -Cupa Elit Baits
28 iunie – 1 iulie Lates -Boiliesul de Aur
28 iunie – 1 iulie Corbu -A doua etapa a Campionatului National

Concursuri crap – Iulie 2012
05- 08 Iulie Greaca- Cercani -Cupa agentilor de politie
12-15 Iulie Corbu -A treia etapa a Campionatului National
13-15 Iulie Stigma Fishing (Ucea de jos) Trofeul Cuplurilor
18 -22 Iulie Cetariu -Cupa A.P.Banatul de pescuit la Crap
19-22 Iulie Moara Vlasiei 2 -Cupa Carping Club
23-29 Iulie Tancabesti -Senior Trophy
26 –29 Iulie Sarulesti -Concurs Sarulesti APCR

Concursuri crap – August 2012
01-05 August Cetariu -Trofeul CB.Baits
02-05 August Moara Vlasiei 2 -Boilies Masters
06-10 August  Tancabesti -Meetcarp Romanian Awards
10-12 August Stigma Fishing (Ucea de jos) Trofeul ‘’Boiles Carp’’
13-16 August Moara Vlasiei 2 -Boiliesvlasia
16 -19 August Cetariu -Cupa Ardealului
27-31 August Tancabesti -Open Tancabesti

Concursuri crap – Septembrie 2012
05-08 Septembrie A. Vlaicu -Cupa „Boilies”
06-09 Septembrie Lates -Campionatul Moldovei
10-13 Septembrie Tancabesti -Debutmania
25-30 Septembrie Corbu -CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP

Concursuri crap – Octombrie 2012
1-5 Octombrie Tancabesti -Boiliesmania
10-14 Octombrie Mila 23 -Trofeul Big Fish
11- 14 Octombrie Lates -Trofeul Lates
15-18 Octombrie Moara Vlasiei 2 -Senzor Cup

Concursuri crap – Noiembrie 2012
1-4 Noiembrie Moara Vlasiei 2 -Cupa Iernii
2-4 Noiembrie Lates -Individual Lates

Adauga un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *